Cóż to za radość, kiedy po dolegliwościach bólowych związanych z wyrzynaniem się zębów, u dziecka zaczyna pojawiać się szeroki uśmiech z pierwszymi zębami! Podpowiadamy jak zachęcić dziecko, aby jak najczęściej spontanicznie się uśmiechało.

bebe-rire.jpg

Co dobrego niesie ze sobą śmiech?

Zarówno u dzieci jak i u dorosłych, pozwala uwolnić endorfiny, czyli hormony dobrego samopoczucia, które jednocześnie łagodzą ból. Śmiech działa również jak leczniczy masaż całego ciała: kurcząc się, przepona stymuluje wszystkie okoliczne narządy. Kiedy się śmiejemy, pracują mięśnie twarzy, szyi oraz brzucha. Śmiech dotlenia organizm i przyspiesza krążenie. Jednym słowem jest wiele powodów, aby zachęcać dziecko do śmiechu i śmiać się razem z nim!

Zabawa w chowanego
Ukryj twarz za kawałkiem materiału, wychyl się i ponownie schowaj. Niemowlęta nigdy nie mają dość tej zabawy!

Odgłosy zwierząt
Kura, kot, pies, żaba… Naśladuj wszystkie zwierzęta z Arki Noego – salwy śmiechu gwarantowane.

Mały tancerz
Weź dziecko w ramiona i wykonaj z nim kilka kroków walca, nucąc do melodii. Kilka obrotów wystarczy, aby dziecko zaczęło chichotać.

Łaskotanie 
Dostosuj intensywność gilgotania do wieku dziecka i pory dnia: pamiętaj, aby nie pobudzać dziecka bezpośrednio przed snem!

Strojenie min
Dziecko bardzo uważnie obserwuje twarze ludzi, które widzi przed sobą. Baw się z nim unosząc brwi, kołysząc głową, patrząc z boku. Pokaż język... Dziecko będzie pękać ze śmiechu. Poza tym robienie min to również relaksacyjna gimnastyka dla Twojej twarzy.

Załóż konto, aby móc aktualizować kalendarz ząbkowania dziecka
i spersonalizować swój profil

Dane kontaktowe:

Moje dziecko:

Płeć:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich – podanych powyżej - danych osobowych przez administratora danych, którym jest Boiron sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ulicy Poleczki 21, 02-822 Warszawa. Dane osobowe przetwarzane będą w celu utworzenia kalendarza ząbkowania. Oświadczam, że dane osobowe udostępniam dobrowolnie i zostałem/am poinformowany/a o prawie dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich – podanych powyżej - danych osobowych przez administratora danych, którym jest Boiron sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ulicy Poleczki 21, 02-822 Warszawa. Dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych. Oświadczam, że dane osobowe udostępniam dobrowolnie i zostałem/am poinformowany/a o prawie dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania.
Jednocześnie wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boiron sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowych dotyczących produktów i usług oferowanych przez Boiron sp. z o.o. w Warszawie w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1219).

Zalóż konto by zachować kalendarz ząbkowania
i otrzymać dostęp do dodatkowych treści


Zapomniałeś hasła?
×