Mimo, że zęby mleczne zostaną kiedyś zastąpione zębami stałymi, spełniają niebagatelną rolę w rozwoju dziecka.

Pourquoi les dents de lait sont-elles importantes ? dent-de-lait-importance.jpg

Rozwój szczęk

Zęby mleczne są niezbędne do prawidłowego rozwoju szczęk. Bez nich szczęki nie mogłyby prawidłowo rosnąć, prowadząc nawet do sytuacji, w której zęby stałe nie miałyby wystarczająco dużo miejsca.

Rozwój stawów szczękowych

Bardziej złożone odruchy żucia, w których uczestniczą zęby mleczne, umożliwiają rozwój stawów szczękowych. Dlatego ważne jest, aby dostosować formę posiłków do kolejnych etapów ząbkowania i stopniowo wprowadzać stałe pokarmy.

Połykanie

Noworodek przełyka w inny sposób niż dorosły. Zęby mleczne są niezbędne, aby nastąpiła zmiana sposobu połykania, gdyż wpływają na położenie języka w jamie ustnej. W trybie « dorosłego połykania » dziecko przestaje kurczyć wargi. Aby przełknąć kęs, zamyka usta i zaciska bez wysiłku zęby, a język zostaje przyciśnięty do podniebienia, aby popchnąć pokarm.

Fonacja

Zęby odgrywają rolę w mowie dziecka, podtrzymując usta, język i policzki. W ten sposób uczestniczą w rozwoju poznawczym i społecznym.

Wygląd twarzy

Zęby spełniają rolę podpory dla warg i policzków. Ich kształt i pozycja kształtują uśmiech dziecka. Pełnią ważną funkcję estetyczną.

Zęby mleczne są cenne dla zdrowia i rozwoju dziecka. Dbaj o nie, zachowując właściwą higienę od najmłodszego wieku dziecka.

Załóż konto, aby móc aktualizować kalendarz ząbkowania dziecka
i spersonalizować swój profil

Dane kontaktowe:

Moje dziecko:

Płeć:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich – podanych powyżej - danych osobowych przez administratora danych, którym jest Boiron sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ulicy Poleczki 21, 02-822 Warszawa. Dane osobowe przetwarzane będą w celu utworzenia kalendarza ząbkowania. Oświadczam, że dane osobowe udostępniam dobrowolnie i zostałem/am poinformowany/a o prawie dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich – podanych powyżej - danych osobowych przez administratora danych, którym jest Boiron sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ulicy Poleczki 21, 02-822 Warszawa. Dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych. Oświadczam, że dane osobowe udostępniam dobrowolnie i zostałem/am poinformowany/a o prawie dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania.
Jednocześnie wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boiron sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowych dotyczących produktów i usług oferowanych przez Boiron sp. z o.o. w Warszawie w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1219).

Zalóż konto by zachować kalendarz ząbkowania
i otrzymać dostęp do dodatkowych treści


Zapomniałeś hasła?
×