16 > 23 miesiąc

Każdy ząb ma kształt odpowiedni do pełnionej funkcji. Kły są niewielkimi, ostro zakończonymi, stożkowatymi zębami. Pojawiają się w wieku mniej więcej 20 miesięcy, jednak jest to cecha osobnicza i obejmuje okres pomiędzy 16 a 23 miesiącem, w zależności od wieku, w którym dziecko ząbkowało po raz pierwszy oraz od częstotliwości wyrzynania się kolejnych zębów.

canines.jpg

Człowiek ma 4 kły: 2 w górnej i 2 w dolnej szczęce, obok siekaczy. Podobnie jak w przypadku innych zębów mlecznych, wytyczają pozycję dla stałych zębów, aby mogły rosnąć w prawidłowym położeniu.

Mogą być mniej lub bardziej ostre, ale ich głównym zadaniem jest rozrywanie pokarmu, głównie mięsa.

Są to 4 długie i mocne zęby, pozwalające na urozmaicenie diety dziecka.

Wraz z pojawieniem się kłów, garnitur zębów mlecznych powoli się zapełnia i dziecko coraz lepiej artykułuje dźwięki. Nowe zęby to nowe odkrycia i wrażenia!

Załóż konto, aby móc aktualizować kalendarz ząbkowania dziecka
i spersonalizować swój profil

Dane kontaktowe:

Moje dziecko:

Płeć:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich – podanych powyżej - danych osobowych przez administratora danych, którym jest Boiron sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ulicy Poleczki 21, 02-822 Warszawa. Dane osobowe przetwarzane będą w celu utworzenia kalendarza ząbkowania. Oświadczam, że dane osobowe udostępniam dobrowolnie i zostałem/am poinformowany/a o prawie dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich – podanych powyżej - danych osobowych przez administratora danych, którym jest Boiron sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ulicy Poleczki 21, 02-822 Warszawa. Dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych. Oświadczam, że dane osobowe udostępniam dobrowolnie i zostałem/am poinformowany/a o prawie dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania.
Jednocześnie wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boiron sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowych dotyczących produktów i usług oferowanych przez Boiron sp. z o.o. w Warszawie w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1219).

Zalóż konto by zachować kalendarz ząbkowania
i otrzymać dostęp do dodatkowych treści


Zapomniałeś hasła?
×