13 > 24 miesiąc

U dzieci nie występują zęby przedtrzonowe, ponieważ nazwa ta zarezerwowana jest dla zębów stałych. Ich mleczne odpowiedniki nazywamy «pierwszymi zębami trzonowymi ».

premolaire-enfant.jpg

Mleczne zęby trzonowe zwane „pierwszymi” są cztery i zazwyczaj wyrzynają się pomiędzy pierwszym a drugim rokiem życia. Osadzone są między kłami i zębami trzonowymi: 2 w górnej szczęce 2 i w dolnej

Są to duże zęby, znajdujące się w tylnej części jamy ustnej, służące do mielenia żywności. Pozwolą dziecku odkryć, co naprawdę znaczy żucie. Dzięki nim dziecko odkryje i doceni nowe pokarmy.

Ponadto będą odgrywać tą samą rolę jak siekacze, kły i zęby trzonowe, czyli będą wytyczać miejsce dla stałych zębów, aby rozwijały się w prawidłowym położeniu.

Dziecko robi postępy w nauce języka, a warto wiedzieć, że pierwsze zęby trzonowe spełniają w tym procesie bardzo ważną rolę, szczególnie przy wymawianiu dźwięków. Pamiętaj, że pierwszą wizytę u dentysty zaleca się w drugim roku życia! 

Załóż konto, aby móc aktualizować kalendarz ząbkowania dziecka
i spersonalizować swój profil

Dane kontaktowe:

Moje dziecko:

Płeć:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich – podanych powyżej - danych osobowych przez administratora danych, którym jest Boiron sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ulicy Poleczki 21, 02-822 Warszawa. Dane osobowe przetwarzane będą w celu utworzenia kalendarza ząbkowania. Oświadczam, że dane osobowe udostępniam dobrowolnie i zostałem/am poinformowany/a o prawie dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich – podanych powyżej - danych osobowych przez administratora danych, którym jest Boiron sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ulicy Poleczki 21, 02-822 Warszawa. Dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych. Oświadczam, że dane osobowe udostępniam dobrowolnie i zostałem/am poinformowany/a o prawie dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania.
Jednocześnie wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boiron sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowych dotyczących produktów i usług oferowanych przez Boiron sp. z o.o. w Warszawie w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1219).

Zalóż konto by zachować kalendarz ząbkowania
i otrzymać dostęp do dodatkowych treści


Zapomniałeś hasła?
×