Podczas ząbkowania niektórzy rodzice zauważają, że apetyt dziecka zmienia się. Z czasem posiłki stają się coraz bardziej skomplikowane. Pamiętajmy o zachowaniu cierpliwości. Tymczasem przedstawiamy kilka pomysłów, które pozwolą dziecku przejść przez ten trudny okres…

repas-bebe.jpg

Mniejszy apetyt ? Nie ma się czym martwić !

Ząbkowanie jest zjawiskiem naturalnym, mogącym powodować różne objawy. Jednym z nich może być utrata apetytu.

Niektóre niemowlęta tracą apetyt, lub mniej chętnie jedzą posiłki, które zwykle uwielbiają. Inne mają zmienną chęć na jedzenie, niektóre posiłki pomijają, a na niektóre wprost się rzucają, aby nadrobić zaległości. Nie martw się tym! Dziecko przez kilka dni może jeść mniej, lub wcale. Nie należy go zmuszać, aby skończyło butelkę, lub zjadło całą porcję z talerza. Bądź elastyczny i zaakceptuj odmowę.

Aby pobudzić apetyt dziecka i zmniejszyć dolegliwości bólowe, możesz zastosować jeden z podanych niżej sposobów…

- zaproponuj mu jedzenie w płynnej formie, np. zupę lub rzadszą kaszkę
- postaw raczej na zimne potrawy. Zimno zmniejsza ból. W ten sposób działa również chłodzący pierścień do zębów. Zamiast podawać mu napoje w temperaturze pokojowej, lepiej wstaw je na jakiś czas do lodówki
- daj dziecku do przeżuwania schłodzoną marchewkę
- zaproponuj mu jedzenie  w płynnej formie, np.: zupę  lub rzadszą kaszkę

Załóż konto, aby móc aktualizować kalendarz ząbkowania dziecka
i spersonalizować swój profil

Dane kontaktowe:

Moje dziecko:

Płeć:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich – podanych powyżej - danych osobowych przez administratora danych, którym jest Boiron sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ulicy Poleczki 21, 02-822 Warszawa. Dane osobowe przetwarzane będą w celu utworzenia kalendarza ząbkowania. Oświadczam, że dane osobowe udostępniam dobrowolnie i zostałem/am poinformowany/a o prawie dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich – podanych powyżej - danych osobowych przez administratora danych, którym jest Boiron sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ulicy Poleczki 21, 02-822 Warszawa. Dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych. Oświadczam, że dane osobowe udostępniam dobrowolnie i zostałem/am poinformowany/a o prawie dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania.
Jednocześnie wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boiron sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowych dotyczących produktów i usług oferowanych przez Boiron sp. z o.o. w Warszawie w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1219).

Zalóż konto by zachować kalendarz ząbkowania
i otrzymać dostęp do dodatkowych treści


Zapomniałeś hasła?
×