Uzębienie Twojego dziecka jest już prawie kompletne. Świetnie! Pierwsza wizyta u dentysty umożliwi skontrolowanie zębów i rozwoju szczęki.

Jak przygotować się do tego wydarzenia ?

enfant-dentiste.jpg

Idźcie do dentysty i zachowaj spokój bez okazywania strachu!

Nie ma powodu, aby dziecko nabrało złych doświadczeń z pierwszej wizyty u stomatologa. Często rodzice, którzy sami obawiają się wizyty u dentysty, podświadomie przekazują ten strach dzieciom.

Przed wizytą unikaj opisywania własnych przykrych doświadczeń związanych z dentystą. Nie opowiadaj o tym, co złego przydarzyło się na fotelu rodzeństwu malca, nie przedstawiaj spotkania z lekarzem, jako zagrożenia lub kary. Dentysta nie jest zły! Zachęć dziecko, mówiąc mu, że do dentysty chodzą też dorośli. Opowiedz, że dentysta to zwyczajny lekarz, taki jak pediatra i że zajrzy mu w buzię wielką lampą, żeby sprawdzić czy wszystko w porządku z małymi zębami.

Istnieje szeroki wybór książeczek, które w uspokajający i zabawny sposób opisują pierwszą wizytę u dentysty. Wykorzystaj je!

Porady praktyczne

- Termin pierwszej konsultacji stomatologicznej lepiej ustalić na rano, a nie na koniec dnia. Dzieci na ogół są wtedy mniej zmęczone, spokojniejsze i łatwiej z nimi współpracować. Tobie również będzie łatwiej nie myśleć o tej wizycie przez cały dzień!

- Na zakończenie spotkania zaplanuj rozrywkę, którą lubi dziecko – idźcie do parku, na wspólne zakupy, przygotujcie ulubioną potrawę, czy odwiedźcie kogoś bliskiego. Nie chodzi tu o nagradzanie dziecka, lecz o sprawienie mu przyjemności i wspólne spędzenie czasu.

-Pamiętaj, aby zabrać ze sobą ulubioną przytulankę dziecka, by poczuło się mniej samotne na fotelu dentystycznym.

- W poczekalni poproś dziecko, aby posłuchało, co dentysta powie mu na początku wizyty. Pracownicy służby zdrowia są przyzwyczajeni do przyjmowania małych pacjentów i dysponują odpowiednim przygotowaniem merytorycznym.

Załóż konto, aby móc aktualizować kalendarz ząbkowania dziecka
i spersonalizować swój profil

Dane kontaktowe:

Moje dziecko:

Płeć:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich – podanych powyżej - danych osobowych przez administratora danych, którym jest Boiron sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ulicy Poleczki 21, 02-822 Warszawa. Dane osobowe przetwarzane będą w celu utworzenia kalendarza ząbkowania. Oświadczam, że dane osobowe udostępniam dobrowolnie i zostałem/am poinformowany/a o prawie dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich – podanych powyżej - danych osobowych przez administratora danych, którym jest Boiron sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ulicy Poleczki 21, 02-822 Warszawa. Dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych. Oświadczam, że dane osobowe udostępniam dobrowolnie i zostałem/am poinformowany/a o prawie dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania.
Jednocześnie wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boiron sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowych dotyczących produktów i usług oferowanych przez Boiron sp. z o.o. w Warszawie w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1219).

Zalóż konto by zachować kalendarz ząbkowania
i otrzymać dostęp do dodatkowych treści


Zapomniałeś hasła?
×