Mądrość ludowa mówi, że muzyka łagodzi obyczaje. Jeśli jest odpowiednio dobrana działa uspokajająco na niemowlęta i ułatwia im zasypianie. Sprawia, że nawet koszmarne noce, kiedy wyrzynają się dziecięce zęby, mogą stać się nieco lżejsze.

apaiser-bebe-musique.jpg

Już w brzuchu mamy…

Pomimo tego, że uszy rozwijają się znacznie później, już od 28 tygodnia życia dziecko czuje bicie serca matki, jej oddech i inne dźwięki w formie wibracji.
W 35 tygodniu płód ma już rozwinięty słuch i odbiera coraz szerszą gamę dźwięków wysokich i niskich.

Po urodzeniu…

Kiedy dziecko przychodzi na świat, dysponuje już umiejętnością słyszenia i wykazuje wrażliwość na dźwięki. Badania w zakresie muzykoterapii wykazały skuteczność muzyki w ułatwianiu zaśnięcia niemowlętom. Dzięki odpowiednio dopasowanej muzyce organizm uwalnia endorfiny wywołujące uczucie relaksu. Uspokaja się oddech i spowalnia bicie serca.

„Lista przebojów” do snu

Dziecko zwykle preferuje muzykę melodyjną i harmonijną, która uspokaja. Poniżej „lista przebojów” ułatwiająca maluchowi zasypianie:

Fauré – Pavane Op. 50
Fauré – Kołysanka Op. 16
Chopin – Kołysanka Des-dur Op. 57
Satie – Gymnopédie n°3
Bach – Suita na wiolonczelę
Bach – Aria z III Suity orkiestrowej D-dur
Mozart – Koncert fortepianiowy nr 21 (2. Andante)
Mozart – Sonata na dwa fortepiany (2. Andante)
Schumann – Sceny dziecięce (Marzenie)
Brahms – Kwintet klarnetowy h-moll

Załóż konto, aby móc aktualizować kalendarz ząbkowania dziecka
i spersonalizować swój profil

Dane kontaktowe:

Moje dziecko:

Płeć:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich – podanych powyżej - danych osobowych przez administratora danych, którym jest Boiron sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ulicy Poleczki 21, 02-822 Warszawa. Dane osobowe przetwarzane będą w celu utworzenia kalendarza ząbkowania. Oświadczam, że dane osobowe udostępniam dobrowolnie i zostałem/am poinformowany/a o prawie dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich – podanych powyżej - danych osobowych przez administratora danych, którym jest Boiron sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ulicy Poleczki 21, 02-822 Warszawa. Dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych. Oświadczam, że dane osobowe udostępniam dobrowolnie i zostałem/am poinformowany/a o prawie dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania.
Jednocześnie wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boiron sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowych dotyczących produktów i usług oferowanych przez Boiron sp. z o.o. w Warszawie w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1219).

Zalóż konto by zachować kalendarz ząbkowania
i otrzymać dostęp do dodatkowych treści


Zapomniałeś hasła?
×