23 > 33 miesiąc

U dzieci zęby trzonowe pojawiają się w wieku około 2 lat. Po ich wyrżnięciu dziecko ma komplet zębów mlecznych! Jako pierwsze zęby trzonowe rosną dwa duże zęby w tylnej części żuchwy. Trzonowców będzie w sumie 4: 1 z każdej strony górnej i dolnej szczęki.

molaires-pousse.jpg

Każdy ząb przybiera inny kształt w zależności od pełnionej funkcji. Zęby trzonowe są szerokie i płaskie. Ich podstawową rolą jest mielenie i rozdrabnianie jedzenia przed połknięciem. Ułatwia to trawienie.

Zęby trzonowe odgrywają podobną rolę do siekaczy, kłów i pierwszych zębów trzonowych, ukierunkowując zęby stałe we właściwej pozycji. Przyczyniają się też do nauki mówienia, ponieważ, podobnie jak inne zęby mleczne, ułatwiają wymowę dźwięków.

Nowe zęby wymagają uwagi! Należy o nie dbać, troszcząc się nie tylko o odpowiednią dietę dziecka, ale także o systematyczne szczotkowanie. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, nie wahaj się spytać pediatry lub dentysty.

Załóż konto, aby móc aktualizować kalendarz ząbkowania dziecka
i spersonalizować swój profil

Dane kontaktowe:

Moje dziecko:

Płeć:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich – podanych powyżej - danych osobowych przez administratora danych, którym jest Boiron sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ulicy Poleczki 21, 02-822 Warszawa. Dane osobowe przetwarzane będą w celu utworzenia kalendarza ząbkowania. Oświadczam, że dane osobowe udostępniam dobrowolnie i zostałem/am poinformowany/a o prawie dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich – podanych powyżej - danych osobowych przez administratora danych, którym jest Boiron sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ulicy Poleczki 21, 02-822 Warszawa. Dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych. Oświadczam, że dane osobowe udostępniam dobrowolnie i zostałem/am poinformowany/a o prawie dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania.
Jednocześnie wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boiron sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowych dotyczących produktów i usług oferowanych przez Boiron sp. z o.o. w Warszawie w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1219).

Zalóż konto by zachować kalendarz ząbkowania
i otrzymać dostęp do dodatkowych treści


Zapomniałeś hasła?
×