Kiedy dziecku wyrosną wszystkie zęby mleczne, bolesne ząbkowanie pozostanie już tylko we wspomnieniach. Dziecko będzie w pełni wykorzystywało swoje tymczasowe uzębienie do mówienia, gryzienia i uśmiechania się, aż do wieku 6 lat, kiedy zęby mleczne wypadną, by zrobić miejsce dla stałych zębów.

dent-petite-souris.jpg

Legenda mówi, że gdy dziecko zostawi ząb mleczny pod poduszką, myszka przyniesie mu w zamian monetę. Cel tego stosowanego przez wszystkich rytuału jest bardzo prosty: dodać dziecku odwagi!

W rzeczywistości ludowy mit « Myszki » wywodzi się prawdopodobnie z XVII-wiecznej francuskiej baśni pani d’Aulnoy. W baśni « Poczciwa myszka » wróżka przemienia się w myszkę, aby pomóc królowej zwyciężyć złego króla. Chowa się więc pod poduszkę króla i sprawia, że wypadają mu wszystkie zęby. Piękna historia do opowiadania dzieciom…

Sukces myszki nie zna granic. W Wenezueli i w Meksyku nazywana jest "el Ratón" ("mysz"), w Katalonii są aniołki (« els Angelets"), a w niektórych krajach istnieje podobnie jak w Polsce „Wróżka zębuszka”: „Tooth fairy” w j. angielskiem, "Zahnfee" w j.niemieckim oraz "Tannfe" w j.norweskim 

Załóż konto, aby móc aktualizować kalendarz ząbkowania dziecka
i spersonalizować swój profil

Dane kontaktowe:

Moje dziecko:

Płeć:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich – podanych powyżej - danych osobowych przez administratora danych, którym jest Boiron sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ulicy Poleczki 21, 02-822 Warszawa. Dane osobowe przetwarzane będą w celu utworzenia kalendarza ząbkowania. Oświadczam, że dane osobowe udostępniam dobrowolnie i zostałem/am poinformowany/a o prawie dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich – podanych powyżej - danych osobowych przez administratora danych, którym jest Boiron sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ulicy Poleczki 21, 02-822 Warszawa. Dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych. Oświadczam, że dane osobowe udostępniam dobrowolnie i zostałem/am poinformowany/a o prawie dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania.
Jednocześnie wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boiron sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowych dotyczących produktów i usług oferowanych przez Boiron sp. z o.o. w Warszawie w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1219).

Zalóż konto by zachować kalendarz ząbkowania
i otrzymać dostęp do dodatkowych treści


Zapomniałeś hasła?
×