Aby pomóc ząbkującemu dziecku, możesz podać mu gryzak. Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli. Jak wybrać ten, który będzie najlepszy dla Twojego dziecka? Oto kilka pomocnych informacji i wskazówek.

anneaux-dentition.jpg

Do czego potrzebny jest gryzak?

W okresie ząbkowania w okolicach dziąseł dziecka tworzą się stany zapalne ponieważ wyrzynające się zęby mleczne muszą przebić błonę śluzową dziąsła. Gryzak masuje obrzęknięte dziąsła i pozwala ukoić ból..

 

Jaki rodzaj gryzaka wybrać?

- gryzak na etapie wyrzynania się pierwszych zębów

Istnieją dwa rodzaje gryzaków: gryzaki wyposażone w zaokrąglone powierzchnie wspierające wyrzynanie się pierwszych zębów: siekaczy i gryzaki posiadające stożkowate wypustki, aby ułatwić pojawienie się pierwszych zębów trzonowych

- smoczek z gryzakiem
Szczególnie praktyczne przy pierwszym ząbkowaniu, kiedy dziecko nie umie jeszcze trzymać gryzaka w rączce.

- Gryzak schłodzony
Niektóre z gryzaków wypełnione są wodą, inne specjalnym żelem. Gryzaki zawierające żel są skuteczniejsze niż zawierające wodę. W obu przypadkach kontakt z zimnem pomaga ukoić dziąsła dziecka i złagodzić ból. Wkładając gryzak do lodówki, postępuj zgodnie z instrukcjami na opakowaniu. Nie należy umieszczać gryzaka w zamrażarce, ponieważ byłby wówczas zbyt zimny i zamiast łagodzić objawy ząbkowania, dziecko mogłoby zrobić sobie krzywdę. Należy regularnie sprawdzać czy powierzchnia gryzaka nie jest uszkodzona.

- Gryzaki edukacyjne
Przeróżne konsystencje, kształty, kolory ... Niektóre gryzaki są naprawdę fantazyjne. Zajmują starsze dzieci i pozwalają im doskonalić umiejętności. Wydają dźwięki muzyczne i pobudzają zmysły, a wszystko po to, żeby dziecko mogło zapomnieć o dolegliwościach. Niezależnie od tego, który gryzak wybierzesz, upewnij się, że jest zgodny z obowiązującymi normami.

Jeśli dziecko ma więcej niż 6 miesięcy, można pozwolić mu także żuć bio marchew. Marchew reguluje pracę jelit, która jest często zaburzona w czasie ząbkowania, oraz korzystnie wpływa na wzrost kości.

Załóż konto, aby móc aktualizować kalendarz ząbkowania dziecka
i spersonalizować swój profil

Dane kontaktowe:

Moje dziecko:

Płeć:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich – podanych powyżej - danych osobowych przez administratora danych, którym jest Boiron sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ulicy Poleczki 21, 02-822 Warszawa. Dane osobowe przetwarzane będą w celu utworzenia kalendarza ząbkowania. Oświadczam, że dane osobowe udostępniam dobrowolnie i zostałem/am poinformowany/a o prawie dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich – podanych powyżej - danych osobowych przez administratora danych, którym jest Boiron sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ulicy Poleczki 21, 02-822 Warszawa. Dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych. Oświadczam, że dane osobowe udostępniam dobrowolnie i zostałem/am poinformowany/a o prawie dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania.
Jednocześnie wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boiron sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowych dotyczących produktów i usług oferowanych przez Boiron sp. z o.o. w Warszawie w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1219).

Zalóż konto by zachować kalendarz ząbkowania
i otrzymać dostęp do dodatkowych treści


Zapomniałeś hasła?
×