Ząbkowanie to często trudny okres dla dziecka. Malec jest zirytowany, rozdrażniony, nie może zasnąć. Jak mu pomóc? Kołysząc i spokojnie do niego mówiąc. Oto kilka innych pomysłów, które z pewnością mogą się przydać.

5 idées pour détendre bébé… et ses parents ! detendre-parent.jpg

Spacer
Dźwięki otoczenia, poruszające się na drzewach liście, świeże powietrze – wszystko to może nieco rozproszyć dziecko, pozwalając zapomnieć, choć na chwilę o przykrych dolegliwościach.


Przejażdżka samochodem
Monotonny dźwięk silnika i kołysanie samochodu mogą zdziałać cuda. Jeśli maluch jest naprawdę zmęczony, zaśnięcie nie powinno mu długo zająć. Najtrudniejsze będzie przeniesienie go do łóżeczka tak, aby się nie obudził…


Masaże
Kontakt fizyczny jest ważny dla Was obojga. Dlaczego więc nie zastosować masażu uspokajającego? Wyłącz telefon, przyciemnij światło, włącz cichą muzykę i urządź dziecku sesję masażu.

5 idées pour détendre bébé… et ses parents ! detendre-bebe.jpg

Użycie odkurzacza!
Odkurzacze, wentylatory, suszarki do włosów – wszystkie te urządzenia generują cichy szum złożony z monotonnych dźwięków, które wykazują właściwości hipnotyczne. Jeśli nie jesteś przekonany do takich rozwiązań, możesz skorzystać z odgłosu padającego deszczu, który znajdziesz na wielu stronach w internecie.

 

Śpiewanie kołysanek
Naukowo udowodniono zalety śpiewu w uspokajaniu dzieci. Zatem śpiewaj! Śpiew jest korzystny także dla Ciebie. Nie dość, że uspokaja malucha, to jeszcze zapewnia lepsze dotlenienie organizmu i wyrównanie tętna.

Załóż konto, aby móc aktualizować kalendarz ząbkowania dziecka
i spersonalizować swój profil

Dane kontaktowe:

Moje dziecko:

Płeć:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich – podanych powyżej - danych osobowych przez administratora danych, którym jest Boiron sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ulicy Poleczki 21, 02-822 Warszawa. Dane osobowe przetwarzane będą w celu utworzenia kalendarza ząbkowania. Oświadczam, że dane osobowe udostępniam dobrowolnie i zostałem/am poinformowany/a o prawie dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich – podanych powyżej - danych osobowych przez administratora danych, którym jest Boiron sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ulicy Poleczki 21, 02-822 Warszawa. Dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych. Oświadczam, że dane osobowe udostępniam dobrowolnie i zostałem/am poinformowany/a o prawie dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania.
Jednocześnie wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boiron sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowych dotyczących produktów i usług oferowanych przez Boiron sp. z o.o. w Warszawie w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1219).

Zalóż konto by zachować kalendarz ząbkowania
i otrzymać dostęp do dodatkowych treści


Zapomniałeś hasła?
×