Nareszcie! W buzi dziecka pojawiły się wyczekiwane małe siekacze, które sprawiają, że uśmiech dziecka jest teraz szerszy i piękniejszy. Od tej chwili niezmiernie ważne jest zachowanie należytych zasad higieny jamy ustnej. Poniżej prezentujemy kilka porad jak właściwie pielęgnować pierwsze zęby...

hygiene-dentaire-bebe.jpg

Właściwe gesty

Na początku zacznij od czyszczenia siekaczy dziecka wilgotnym kawałkiem materiału przed spaniem w południe i wieczorem. Owiń kompres wokół palca wskazującego i delikatnie przetrzyj zęby. Większość dzieci akceptuje ten gest, ponieważ towarzyszy mu masowanie dziąseł, które przynosi ulgę podczas wyrzynania się kolejnych zębów.

Możesz też spróbować szczotkować zęby szczoteczką z miękkim włosiem, dostosowaną rozmiarem do ust dziecka. Na rynku dostępnych jest wiele modeli szczoteczek. Jeśli dziecko zaprotestuje, nie nalegaj i spróbuj ponownie za kilka tygodni.

Nie zapominaj, że podobnie jak Twoja szczoteczka, również ta należąca do dziecka jest przedmiotem osobistego użytku. Chcąc utrzymać ją w odpowiednim stanie, oczyść po każdym myciu i upewnij się, że główka nie ma kontaktu ze szczoteczkami pozostałych domowników. Rozważ zmianę szczoteczek całej rodziny, co trzy miesiące.

Dobre nawyki

Oprócz dokładnego czyszczenia zębów, warto pamiętać o kilku prostych nawykach, które pomagają w dbaniu o zęby:
- jeśli dziecko używa smoczka, nigdy nie wkładaj go do ust, aby go oczyścić np.: gdy upadnie na podłogę,
- nie smaruj smoczka miodem,
- nie pozwalaj dziecku zasypiać z butelką.

Pamiętaj, że pierwsze zęby dziecka są niezwykle ważne dla jego rozwoju. Pojawienie się siekaczy zwiastuje kolejne zęby, czyli kły! 

Załóż konto, aby móc aktualizować kalendarz ząbkowania dziecka
i spersonalizować swój profil

Dane kontaktowe:

Moje dziecko:

Płeć:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich – podanych powyżej - danych osobowych przez administratora danych, którym jest Boiron sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ulicy Poleczki 21, 02-822 Warszawa. Dane osobowe przetwarzane będą w celu utworzenia kalendarza ząbkowania. Oświadczam, że dane osobowe udostępniam dobrowolnie i zostałem/am poinformowany/a o prawie dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich – podanych powyżej - danych osobowych przez administratora danych, którym jest Boiron sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ulicy Poleczki 21, 02-822 Warszawa. Dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych. Oświadczam, że dane osobowe udostępniam dobrowolnie i zostałem/am poinformowany/a o prawie dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania.
Jednocześnie wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boiron sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowych dotyczących produktów i usług oferowanych przez Boiron sp. z o.o. w Warszawie w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1219).

Zalóż konto by zachować kalendarz ząbkowania
i otrzymać dostęp do dodatkowych treści


Zapomniałeś hasła?
×